- Reklama -zprávy

Rostlinnými mléky k lepší a zdravější budoucnosti!

Date:

Share:

„Ahoj, jsme Kristína a Ľuboš a jsme “ rodiči “ značky Plant Cow. Již více než rok se v Partizánskem věnujeme výrobě kvalitních Slovenská rostlinných produktů a osvětě ekologického podnikání! “ – přesně takto se představují dva mladí, šikovní a ambiciózní lidé, stojící za značkou Plant Cow. Kromě toho, že na trh přinášejí prvotřídní mléka a sýry rostlinného původu, snaží se dělat osvětu ohledně ekologičtějšího způsobu stravování a žití. Už jste o nich slyšeli?

Jak se celý váš příběh začal?

Prvním impulsem byla Ľubošova laktózová intolerance. Jelikož nabídka rostlinných mlék v obchodech v té době nebyla velmi kvalitní, zkusili jsme si ho “ podojit “ sami. Tyto “ mlíčka “ si od nás chtěli později kupovat i kamarádi – tehdy vznikla myšlenka založit Plant Cow.

Proč právě rostlinné mléka?

Mléko jako produkt jsme oba od dětství milovali a protože jsme si bez něj neuměli představit fungovat, myšlenka vytvořit si jeho kvalitní a chutnou rostlinnou alternativu byla jasná volba.

Co nebo kdo vás k tomu dovedl?

Samotné založení značky bylo velmi intuitivní a přirozené. V rodině nemáme žádné potravinářské zázemí a tak jsme se řídili pocity, tím, co máme sami rádi a osobními hodnotami, které se snažíme přetavit i do podnikání.

Nebáli jste se konkurence? Co vás hnalo „vpřed“?

Jelikož nápad založit Plant Cow byl velmi spontánní, nešli jsme do toho s velkými obavami. Konkurence na trhu je podle nás přirozená a pomáhá firmám vzájemně růst, proto jsme se rozhodli nápad zrealizovat. Vpřed nás hnala zejména myšlenka vytvořit produkty, které by přiblížily lidem rostlinné stravování v kvalitní a chutné podobě.

Přečtěte si také Zapomeňte na klasické dorty a zákusky. Nanuky do ruky jsou hotovou revolucí mezi cukrovinkami. Už jste je ochutnali?

Co byl váš úplně první výrobek a proč právě ten?

Našim úplně prvním domácím výrobkem bylo jahodové mlíčko, které nakonec vlastně ani nezůstalo v nabídce. To však bylo ještě v době, kdy jsme mlíčka dělali jen pro sebe a známých. První produkty, které se dostaly poté i do obchodů byly rostlinné nápoje – kešu kokos, mandle vanilka a proteinový lieskovec. Tyto máme s malou obměnou v nabídce až dodnes.

Čím se při své práci inspirujete?

Velkou inspirací jsou právě naši zákazníci, kteří často se značkou doslova žijí. Mnoho krásné inspirace čerpáme i od úspěšných firem na Slovenku a v zahraničí. Velkým zdrojem je pro nás samozřejmě i Instagram, který je úžasnou knihovnou kreativních nápadů.

Co všechno aktuální nabízíte?

Momentálně máme v nabídce rostlinné nápoje známé také jako rostlinné mlíčka v zmíněných 3 příchutích – kešu kokos, mandle a proteinový lieskovec. Naší novinkou je i křupavá veggie Granola v bezlepkové verzi a Plant Číííz – veganské náhrady sýrů v příchutích FITA, parmizán a čídar. Všechny Plant Cow výrobky jsou navíc 100% vegan, bez laktózy, lepku a přidaných sladidel.

V čem jsou vaše produkty výjimečné?

Naše produkty se od komerčních rostlinných alternativ liší zejména složením bez konzervantů, plnou chutí díky vysokému podílu a kvalitě používaných surovin a čerstvostí, kterou se nám podařilo docílit šetrnou pasterizací. Pro zákazníka to znamená čerstvý produkt bez umělých přísad se zachovalými živinami produktu.

━ nové příběhy

Striptýz Brno: Okuste vzrušující a nezapomenutelnou zábavu

Striptýz je jednou z nejstarších forem umění a už od starověku přitahuje pozornost lidí. Vystoupení kombinuje tanec, erotiku a krásné tělo. Získalo si značnou...

EnteroZOO: akutní pomoc při kožních onemocněních

Jakožto pečliví a zodpovědní majitelé jste si určitě zvykli reagovat na první náznaky jakékoliv vnitřní nemoci typu otravy nebo nachlazení u vašeho miláčka. Naopak...

Výměnu zámku vyřídíme v krátkém čase po celé Praze

Vykradli vám dům nebo byt nebo jen předcházíte nešťastným událostem, a proto jste se rozhodli vyměnit zámek u vstupních dveří za bezpečnější variantu? Výměna...

Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je porucha zažívacího systému, spojená s řadou příznaků.  Opakující se bolesti břicha, obecný pocit nepohodlí,zvláště v oblasti střev, změny vyprazdňování s častým...

Chci studovat v zahraničí. Kde vzít peníze?

Studium v zahraničí láká mnoho studentů. Jedná se totiž o velmi dobrou kombinaci poznání jiné kultury, studia a zlepšení cizích jazyků. Problémem ale je, kde...
- Komerční sdělení -pr článek