- Reklama -zprávy

Ukrajinští oligarchové utíkají ze země. Politolog: Není důvod k panice

Date:

Share:

Ukrajinští oligarchové a podnikatelé hromadně opouštějí Ukrajinu charterovými lety: jen v neděli odletělo z Kyjeva asi 20 charterových a soukromých letadel, informoval v pondělí deník Ukrajinská pravda.

Z Kyjeva v neděli odstartovala mimo jiné také letadla Rinata Achmetova a Boryse Kolesnikova. Samotný Achmetov na Ukrajině není od 30. ledna, když odcestoval do Curychu. Ve stejný den z Ukrajiny odešel i oligarcha a filantrop Viktor Pinčuk.

Soukromý letoun pro 50 lidí si například. objednal i poslanec proruské a euroskeptické strany Opoziční platforma – Za život, milionář Ihor Abramovyč, kterým se z Kyjeva do Vídně přepravili příbuzní spolustraníků, jakož i Abramovyčových obchodních partnerů.

Zpráva o odchodu ukrajinské podnikatelské elity je předmětem diskuse na sociálních sítích. Velká část diskutujících to považuje za zbabělost a důkaz, že „oligarcha nebude bránit zájmy země. Zájmem oligarchy jsou jen peníze,“ napsal jeden z diskutujících.

Jiný připomněl, že do začátku „války ohlášeného Bílým domem zbývá více než 48 hodin, stále nehrozí žádné nebezpečí a už v houfech odlétají“.

„Rozprchli se jako švábi. Jdou za svými obchodními partnery a spojenci. Toto je třeba si zapamatovat o naší tzv. elitě. To je obrovská ostuda. Ale oni ani nevědí, co to je – hanba,“ napsal diskutér.

Politolog Kyrylo Sazonov poznamenal, že navzdory útěku oligarchů není důvod k panice. Konstatoval, že ukrajinská armáda „je připravena jít do střetu s nepřítelem“ a ten to nebude mít snadné.

Připomněl také, že v případě invaze bude na Rusko uvalen celý balík sankcí a bude čelit tvrdému odporu, který „ohrozí existenci putinovského režimu“. Politolog upozornil, že „panika je v současnosti nejlepším spojencem nepřítele“.

[url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/11496348#1c1d81eb/] [IMG]http://i737.photobucket.com/albums/xx14/kutsallenger/Euro_2012_title.gif[/IMG]

Akční plán

Ukrajinská média svým čtenářům, divákům a posluchačům radí, jak postupovat v případě rozsáhlé ruské invaze. Instruktor fyzické obrany Olexij Pavlijčuk radí každé rodině, aby měla vlastní akční plán, přičemž v první řadě je třeba dbát na bezpečnost dětí a podrobně jim vysvětlit cestu na bezpečné místo. Doporučuje se také dohodnout si předem místo setkání, protože mobilní sítě a elektřina mohou být přerušeny.

„Máte-li konkrétní plán, alespoň nějaký, rychle se zorientujete v každé nestandardní situaci. Vyhraďte si proto 15 minut na rodinné setkání – právě dnes,“ radí Pavlijčuk.

━ nové příběhy

Striptýz Brno: Okuste vzrušující a nezapomenutelnou zábavu

Striptýz je jednou z nejstarších forem umění a už od starověku přitahuje pozornost lidí. Vystoupení kombinuje tanec, erotiku a krásné tělo. Získalo si značnou...

EnteroZOO: akutní pomoc při kožních onemocněních

Jakožto pečliví a zodpovědní majitelé jste si určitě zvykli reagovat na první náznaky jakékoliv vnitřní nemoci typu otravy nebo nachlazení u vašeho miláčka. Naopak...

Výměnu zámku vyřídíme v krátkém čase po celé Praze

Vykradli vám dům nebo byt nebo jen předcházíte nešťastným událostem, a proto jste se rozhodli vyměnit zámek u vstupních dveří za bezpečnější variantu? Výměna...

Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je porucha zažívacího systému, spojená s řadou příznaků.  Opakující se bolesti břicha, obecný pocit nepohodlí,zvláště v oblasti střev, změny vyprazdňování s častým...

Chci studovat v zahraničí. Kde vzít peníze?

Studium v zahraničí láká mnoho studentů. Jedná se totiž o velmi dobrou kombinaci poznání jiné kultury, studia a zlepšení cizích jazyků. Problémem ale je, kde...
- Komerční sdělení -pr článek