- Reklama -zprávy

Ukrajinští oligarchové utíkají ze země. Politolog: Není důvod k panice

Date:

Share:

Ukrajinští oligarchové a podnikatelé hromadně opouštějí Ukrajinu charterovými lety: jen v neděli odletělo z Kyjeva asi 20 charterových a soukromých letadel, informoval v pondělí deník Ukrajinská pravda.

Z Kyjeva v neděli odstartovala mimo jiné také letadla Rinata Achmetova a Boryse Kolesnikova. Samotný Achmetov na Ukrajině není od 30. ledna, když odcestoval do Curychu. Ve stejný den z Ukrajiny odešel i oligarcha a filantrop Viktor Pinčuk.

Soukromý letoun pro 50 lidí si například. objednal i poslanec proruské a euroskeptické strany Opoziční platforma – Za život, milionář Ihor Abramovyč, kterým se z Kyjeva do Vídně přepravili příbuzní spolustraníků, jakož i Abramovyčových obchodních partnerů.

Zpráva o odchodu ukrajinské podnikatelské elity je předmětem diskuse na sociálních sítích. Velká část diskutujících to považuje za zbabělost a důkaz, že „oligarcha nebude bránit zájmy země. Zájmem oligarchy jsou jen peníze,“ napsal jeden z diskutujících.

Jiný připomněl, že do začátku „války ohlášeného Bílým domem zbývá více než 48 hodin, stále nehrozí žádné nebezpečí a už v houfech odlétají“.

„Rozprchli se jako švábi. Jdou za svými obchodními partnery a spojenci. Toto je třeba si zapamatovat o naší tzv. elitě. To je obrovská ostuda. Ale oni ani nevědí, co to je – hanba,“ napsal diskutér.

Politolog Kyrylo Sazonov poznamenal, že navzdory útěku oligarchů není důvod k panice. Konstatoval, že ukrajinská armáda „je připravena jít do střetu s nepřítelem“ a ten to nebude mít snadné.

Připomněl také, že v případě invaze bude na Rusko uvalen celý balík sankcí a bude čelit tvrdému odporu, který „ohrozí existenci putinovského režimu“. Politolog upozornil, že „panika je v současnosti nejlepším spojencem nepřítele“.

[url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/11496348#1c1d81eb/] [IMG]http://i737.photobucket.com/albums/xx14/kutsallenger/Euro_2012_title.gif[/IMG]

Akční plán

Ukrajinská média svým čtenářům, divákům a posluchačům radí, jak postupovat v případě rozsáhlé ruské invaze. Instruktor fyzické obrany Olexij Pavlijčuk radí každé rodině, aby měla vlastní akční plán, přičemž v první řadě je třeba dbát na bezpečnost dětí a podrobně jim vysvětlit cestu na bezpečné místo. Doporučuje se také dohodnout si předem místo setkání, protože mobilní sítě a elektřina mohou být přerušeny.

„Máte-li konkrétní plán, alespoň nějaký, rychle se zorientujete v každé nestandardní situaci. Vyhraďte si proto 15 minut na rodinné setkání – právě dnes,“ radí Pavlijčuk.

━ nové příběhy

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Striptýz Brno: noc plná vzrušení

Brno, druhé největší město České republiky, je známé nejen svými univerzitami, technologiemi a historickými památkami, ale také živým nočním životem. Jedním z prvků, který...

Jak připravit koupací jezírka před zimou

Před příchodem zimy je klíčové připravit vaše koupací jezírko na nadcházející zimní měsíce. Odklízení rostlinných zbytků, kontrola techniky a správná péče o vodu zabezpečí,...

6 důvodů, proč dát šanci kotvičníku

Nenápadná bylinka s drobnými žlutými lístky se dostává stále častěji do hledáčků aktivních sportovců, ale i žen a mužů, kteří chtějí podpořit svoji vitalitu a...

Jak vyřešit hygienu na letní párty pod širým nebem?

Nezbytnou součástí oslav, večírků a dalších akcí by mělo být i hygienické zázemí. Na co všechno rozhodně nezapomenout? Hygiena na letní garden párty, co zařídit? Pořádáte...
- Komerční sdělení -pr článek