- Reklama -zprávy

Neuvěřitelné: Turek má covid 14 měsíců, pozitivních měl 78 testů

Date:

Share:

Tureckému občanovi Muzafferu Kayasanovi vychází pozitivní test na koronavirus již neuvěřitelných 14 měsíců. Celkem měl 78 pozitivních testů, přičemž podle tureckých lékařů jde o vůbec nejdelší přetrvávající infekci koronavirem, jakou v Turecku dosud zaznamenali, informuje agentura Reuters.

Lékaři předpokládají, že organismus šestapadesátiletého Kayasana nedokáže virus plně porazit v důsledku oslabené imunity. Kayasan je totiž onkologickým pacientem a trpí leukémií. Pozorně ho sledují iv souvislosti s rizikem vzniku nové mutace viru.

Kayasan se koronavirem nakazil v listopadu 2020, a právě proto, že je onkologickým pacientem, se obával, že nákaza se mu stane osudnou. To se ovšem nestalo.

Pro nákazu koronavirem byl několikrát hospitalizován. V nemocnici zatím strávil celkem devět měsíců a zbylých pět se snažil izolovat ve svém bytě. Přesto ho však podle agentury Reuters neopouští dobrá nálada.

Pozitivní byl vždy

„Hádám, že jsem dostal ženskou verzi covidu, která je mnou posedlá,“ uvedl Kayasan. Své příbuzné v poslední době vídá pouze skrze skleněné dveře. Podle svého syna Gokhana byl Kayasan vždy „pozitivní osobou“, avšak ne v tomto smyslu.

Kayasan před koronavirem už ztratil čich i chuť a apeluje na úřady, aby mu alespoň umožnily volnější pohyb. Pro přetrvávající pozitivitu se Turek nemůže dát ani očkovat proti koronaviru.

„Případ pacienta, který by byl pozitivní 441 dní, dosud hlášen nebyl,“ uvedl Cagri Buke z istanbulské nemocnice Acibadem.

concept of corona virus rise. digital 3d virus background the increase is indicated by an arrow. Rise to the top of the pandemic.

U pacientů s koronavirem, kteří trpí imunosupresí, existuje větší riziko dlouhotrvající infekce s respiračním syndromem, vyplývá ze studie zveřejněné loni v lékařském časopise New England Journal of Medicine.

Podle další studie, kterou provedlo Sdružení pro leukémii a lymfom, si jeden ze čtyř pacientů trpících rakovinou krve nedokáže v těle vybudovat detekovatelné protilátky proti koronaviru ani po podání dvou dávek vakcíny, píše Reuters.

━ nové příběhy

Striptýz Brno: Okuste vzrušující a nezapomenutelnou zábavu

Striptýz je jednou z nejstarších forem umění a už od starověku přitahuje pozornost lidí. Vystoupení kombinuje tanec, erotiku a krásné tělo. Získalo si značnou...

EnteroZOO: akutní pomoc při kožních onemocněních

Jakožto pečliví a zodpovědní majitelé jste si určitě zvykli reagovat na první náznaky jakékoliv vnitřní nemoci typu otravy nebo nachlazení u vašeho miláčka. Naopak...

Výměnu zámku vyřídíme v krátkém čase po celé Praze

Vykradli vám dům nebo byt nebo jen předcházíte nešťastným událostem, a proto jste se rozhodli vyměnit zámek u vstupních dveří za bezpečnější variantu? Výměna...

Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je porucha zažívacího systému, spojená s řadou příznaků.  Opakující se bolesti břicha, obecný pocit nepohodlí,zvláště v oblasti střev, změny vyprazdňování s častým...

Chci studovat v zahraničí. Kde vzít peníze?

Studium v zahraničí láká mnoho studentů. Jedná se totiž o velmi dobrou kombinaci poznání jiné kultury, studia a zlepšení cizích jazyků. Problémem ale je, kde...
- Komerční sdělení -pr článek