- Reklama -zprávy

Neuvěřitelné: Turek má covid 14 měsíců, pozitivních měl 78 testů

Date:

Share:

Tureckému občanovi Muzafferu Kayasanovi vychází pozitivní test na koronavirus již neuvěřitelných 14 měsíců. Celkem měl 78 pozitivních testů, přičemž podle tureckých lékařů jde o vůbec nejdelší přetrvávající infekci koronavirem, jakou v Turecku dosud zaznamenali, informuje agentura Reuters.

Lékaři předpokládají, že organismus šestapadesátiletého Kayasana nedokáže virus plně porazit v důsledku oslabené imunity. Kayasan je totiž onkologickým pacientem a trpí leukémií. Pozorně ho sledují iv souvislosti s rizikem vzniku nové mutace viru.

Kayasan se koronavirem nakazil v listopadu 2020, a právě proto, že je onkologickým pacientem, se obával, že nákaza se mu stane osudnou. To se ovšem nestalo.

Pro nákazu koronavirem byl několikrát hospitalizován. V nemocnici zatím strávil celkem devět měsíců a zbylých pět se snažil izolovat ve svém bytě. Přesto ho však podle agentury Reuters neopouští dobrá nálada.

Pozitivní byl vždy

„Hádám, že jsem dostal ženskou verzi covidu, která je mnou posedlá,“ uvedl Kayasan. Své příbuzné v poslední době vídá pouze skrze skleněné dveře. Podle svého syna Gokhana byl Kayasan vždy „pozitivní osobou“, avšak ne v tomto smyslu.

Kayasan před koronavirem už ztratil čich i chuť a apeluje na úřady, aby mu alespoň umožnily volnější pohyb. Pro přetrvávající pozitivitu se Turek nemůže dát ani očkovat proti koronaviru.

„Případ pacienta, který by byl pozitivní 441 dní, dosud hlášen nebyl,“ uvedl Cagri Buke z istanbulské nemocnice Acibadem.

concept of corona virus rise. digital 3d virus background the increase is indicated by an arrow. Rise to the top of the pandemic.

U pacientů s koronavirem, kteří trpí imunosupresí, existuje větší riziko dlouhotrvající infekce s respiračním syndromem, vyplývá ze studie zveřejněné loni v lékařském časopise New England Journal of Medicine.

Podle další studie, kterou provedlo Sdružení pro leukémii a lymfom, si jeden ze čtyř pacientů trpících rakovinou krve nedokáže v těle vybudovat detekovatelné protilátky proti koronaviru ani po podání dvou dávek vakcíny, píše Reuters.

━ nové příběhy

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Striptýz Brno: noc plná vzrušení

Brno, druhé největší město České republiky, je známé nejen svými univerzitami, technologiemi a historickými památkami, ale také živým nočním životem. Jedním z prvků, který...

Jak připravit koupací jezírka před zimou

Před příchodem zimy je klíčové připravit vaše koupací jezírko na nadcházející zimní měsíce. Odklízení rostlinných zbytků, kontrola techniky a správná péče o vodu zabezpečí,...

6 důvodů, proč dát šanci kotvičníku

Nenápadná bylinka s drobnými žlutými lístky se dostává stále častěji do hledáčků aktivních sportovců, ale i žen a mužů, kteří chtějí podpořit svoji vitalitu a...

Jak vyřešit hygienu na letní párty pod širým nebem?

Nezbytnou součástí oslav, večírků a dalších akcí by mělo být i hygienické zázemí. Na co všechno rozhodně nezapomenout? Hygiena na letní garden párty, co zařídit? Pořádáte...
- Komerční sdělení -pr článek