- Reklama -zprávy

Jak vyřešit hygienu na letní párty pod širým nebem?

Date:

Share:

Nezbytnou součástí oslav, večírků a dalších akcí by mělo být i hygienické zázemí. Na co všechno rozhodně nezapomenout?

Hygiena na letní garden párty, co zařídit?

Pořádáte klasickou letní „grilovačku“, jenže vaši hosté po sobě náhle bezradně hledí s rukama mastnýma od večeře? Nebo se vás ptají, kam si mohou odskočit?

Hygiena je možná poněkud žinantním tématem, ale i tyto otázky jednoduše budete muset vyřešit, pokud se chystáte uspořádat jakoukoli akci pod širým nebem. A to i přesto, že koronavirovým časům, během nichž jsme si intenzivně myli ruce, nosili roušky a všudypřítomnou součástí našich životů se stala dezinfekce, už snad s konečnou platností „odzvonilo“.

Koupí nůžkového stánku pro případ deště tak vaše péče o hosty rozhodně nekončí. Co ještě byste měli vyřešit?

Kde si umýt ruce

V první řadě bude potřeba připravit návštěvníkům možnost umýt si ruce. Zde záleží, jestli hosty budete chtít pustit také do interiéru. Ideální je, máte-li koupelny dvě a jednu z nich tak můžete účastníkům oslavy vyčlenit. Příslušně ji označte.

Budete-li například s pomocí některého z nůžkových stanů zastřešovat venkovní kuchyni, máte o starost méně. Vodovodní přípojka bude k dispozici a zúčastnění si budou moci ruce umýt i venku. Pořiďte si pro tyto účely například přenosné umyvadlo. Pakliže tato možnost nebude, alespoň se vybavte dostatečnou zásobou vlhčených ubrousků a dezinfekčních gelů.

Jak se vypořádat s toaletami

Co se týče toalety, hosty opět můžete pustit na tu, která je v domě. Vždy se ujistěte, že je adekvátně čistá. Případně pořiďte chemické WC nebo přenosnou toaletu, které skvěle doplní nůžkové stany. Umístěte je tak, aby je návštěva snadno našla a hygienické zázemí bylo snadno dostupné. Současně se snažte, aby tyto prvky nepůsobily rušivě. Můžete si je nejen koupit, ale i pronajmout.

Kolik jich bude třeba? Základní pravidlo pro organizování různých akcí počítá s tím, že je potřeba mít 1 přenosnou toaletu na každých 60 lidí. Toto číslo se může ale zvýšit, pokud se počítá s tím, že se budou hodně konzumovat alkoholické nápoje.

Jak navrhnout odpadkové koše

Stejně tak nezapomeňte na dostatečný počet odpadkových košů. Ty by měly být umístěny tam, kde se griluje, konzumuje jídlo nebo pije, ale také v blízkosti toalet.

Sami si rozmyslete, zda svým návštěvníkům dáte i možnost třídit odpad. Znamená to připravit adekvátně tomuto účelu více nádob na odpadky. Rozhodně to nemusí narušit vizuální dojem z celé události. Hlavně kovové koše vyhlížejí elegantně a současně brání výskytu nežádoucího zápachu a přítomnosti hmyzu.

━ nové příběhy

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Striptýz Brno: noc plná vzrušení

Brno, druhé největší město České republiky, je známé nejen svými univerzitami, technologiemi a historickými památkami, ale také živým nočním životem. Jedním z prvků, který...

Jak připravit koupací jezírka před zimou

Před příchodem zimy je klíčové připravit vaše koupací jezírko na nadcházející zimní měsíce. Odklízení rostlinných zbytků, kontrola techniky a správná péče o vodu zabezpečí,...

6 důvodů, proč dát šanci kotvičníku

Nenápadná bylinka s drobnými žlutými lístky se dostává stále častěji do hledáčků aktivních sportovců, ale i žen a mužů, kteří chtějí podpořit svoji vitalitu a...

Základní principy feng shui a jak si podle nich zařídit domácnost?

Domov je našim bezpečným útočištěm a pravděpodobně jsme si to po dlouhých měsících zadržování se v něm neuvědomovali více než nyní. To, jak jsou...
- Komerční sdělení -pr článek