- Reklama -zprávy

Chci studovat v zahraničí. Kde vzít peníze?

Date:

Share:

Studium v zahraničí láká mnoho studentů. Jedná se totiž o velmi dobrou kombinaci poznání jiné kultury, studia a zlepšení cizích jazyků. Problémem ale je, kde na to vzít peníze. Studium v zahraničí může být totiž extrémně drahé.

Vyberte zemi podle ceny za studium

Pokud chcete při studiu v zahraničí alespoň trochu ušetřit, zkuste si vybrat zemi, ve které se nemusí platit žádné poplatky za studium. Takovým příkladem jsou skandinávské země, které plně hradí vysokoškolské vzdělání na státních školách studentům ze zemí EU. Navíc nebývá problém najít univerzity, kde se vyučuje v angličtině na velmi dobré úrovni.

U našich sousedů, tedy v Německu a Rakousku, sice budete muset platit několik set eur za semestr, ale stále vás to vyjde levněji než některé tuzemské soukromé školy. Velmi oblíbenou destinací studentů je Francie, kde jsou poměrně dost zvýhodněni studenti, kteří umí francouzsky.

Nejdražší destinace, co se studia týče, jsou nejen za oceánem v Austrálii a Americe, ale i ve Velké Británii. V těchto zemích můžete zaplatit i 750 tisíc korun ročně.

Maximálně využijte všechny možnosti

Nejlepším způsobem, jak alespoň z části financovat svou cestu, je prostřednictvím nejrůznějších studijních programů, fondů, nadací anebo sociálních či jiných stipendií.

V ČR existuje zhruba 20 fondů, které pomáhají studentům splnit si svůj sen a studovat v cizině. Každá společnost se zaměřuje na určitý obor nebo zemi. Je tedy dobré najít si čas a podívat se na všechny nabídky a prostředky, které byste mohli obdržet.

Úvěr jako pomoc s financemi

Většina úvěrových společností chápe situaci studentů, kteří z finančních důvodů nemohou odcestovat studovat do zahraničí, a tak pro ně upravili svou nabídku. Půjčky pro studenty nabízejí jak banky, tak i nebankovní společnosti a i zdánlivě obyčejné úvěry jako půjčka na účet dokážou pomoci. Pokud budete o této možnosti uvažovat, bude nejlepší využít některého z online srovnávačů nabídek anebo se přímo domluvit s odborníkem úvěrové společnosti.

Ve Velké Británii i v USA je úplně běžné, že si student financuje studium ze studentské půjčky, protože už jen samotný nájem a základní potřeby jsou velmi drahé. Proto rozhodně není vůbec žádnou ostudou požádat o pomoc banku nebo nebankovní společnost.

Práce při studiu

Dalším způsobem, jak si získat nějaké peníze, je brigáda. V univerzitních městech se předpokládá, že si studenti budou chtít přivydělat nějaké peníze při studiu a většina obchodníků na tom staví svůj byznys. Většinou nebývá těžké si nějakou brigádu najít i jako student z cizí země.

V některých zemích i samotné univerzity a kampusy nabízejí brigády pro své studenty a jejich hodinová mzda se může v západních zemích pohybovat až kolem 300 korun na hodinu.

━ nové příběhy

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Striptýz Brno: noc plná vzrušení

Brno, druhé největší město České republiky, je známé nejen svými univerzitami, technologiemi a historickými památkami, ale také živým nočním životem. Jedním z prvků, který...

Jak připravit koupací jezírka před zimou

Před příchodem zimy je klíčové připravit vaše koupací jezírko na nadcházející zimní měsíce. Odklízení rostlinných zbytků, kontrola techniky a správná péče o vodu zabezpečí,...

6 důvodů, proč dát šanci kotvičníku

Nenápadná bylinka s drobnými žlutými lístky se dostává stále častěji do hledáčků aktivních sportovců, ale i žen a mužů, kteří chtějí podpořit svoji vitalitu a...

Jak vyřešit hygienu na letní párty pod širým nebem?

Nezbytnou součástí oslav, večírků a dalších akcí by mělo být i hygienické zázemí. Na co všechno rozhodně nezapomenout? Hygiena na letní garden párty, co zařídit? Pořádáte...
- Komerční sdělení -pr článek