- Reklama -zprávy

Chci studovat v zahraničí. Kde vzít peníze?

Date:

Share:

Studium v zahraničí láká mnoho studentů. Jedná se totiž o velmi dobrou kombinaci poznání jiné kultury, studia a zlepšení cizích jazyků. Problémem ale je, kde na to vzít peníze. Studium v zahraničí může být totiž extrémně drahé.

Vyberte zemi podle ceny za studium

Pokud chcete při studiu v zahraničí alespoň trochu ušetřit, zkuste si vybrat zemi, ve které se nemusí platit žádné poplatky za studium. Takovým příkladem jsou skandinávské země, které plně hradí vysokoškolské vzdělání na státních školách studentům ze zemí EU. Navíc nebývá problém najít univerzity, kde se vyučuje v angličtině na velmi dobré úrovni.

U našich sousedů, tedy v Německu a Rakousku, sice budete muset platit několik set eur za semestr, ale stále vás to vyjde levněji než některé tuzemské soukromé školy. Velmi oblíbenou destinací studentů je Francie, kde jsou poměrně dost zvýhodněni studenti, kteří umí francouzsky.

Nejdražší destinace, co se studia týče, jsou nejen za oceánem v Austrálii a Americe, ale i ve Velké Británii. V těchto zemích můžete zaplatit i 750 tisíc korun ročně.

Maximálně využijte všechny možnosti

Nejlepším způsobem, jak alespoň z části financovat svou cestu, je prostřednictvím nejrůznějších studijních programů, fondů, nadací anebo sociálních či jiných stipendií.

V ČR existuje zhruba 20 fondů, které pomáhají studentům splnit si svůj sen a studovat v cizině. Každá společnost se zaměřuje na určitý obor nebo zemi. Je tedy dobré najít si čas a podívat se na všechny nabídky a prostředky, které byste mohli obdržet.

Úvěr jako pomoc s financemi

Většina úvěrových společností chápe situaci studentů, kteří z finančních důvodů nemohou odcestovat studovat do zahraničí, a tak pro ně upravili svou nabídku. Půjčky pro studenty nabízejí jak banky, tak i nebankovní společnosti a i zdánlivě obyčejné úvěry jako půjčka na účet dokážou pomoci. Pokud budete o této možnosti uvažovat, bude nejlepší využít některého z online srovnávačů nabídek anebo se přímo domluvit s odborníkem úvěrové společnosti.

Ve Velké Británii i v USA je úplně běžné, že si student financuje studium ze studentské půjčky, protože už jen samotný nájem a základní potřeby jsou velmi drahé. Proto rozhodně není vůbec žádnou ostudou požádat o pomoc banku nebo nebankovní společnost.

Práce při studiu

Dalším způsobem, jak si získat nějaké peníze, je brigáda. V univerzitních městech se předpokládá, že si studenti budou chtít přivydělat nějaké peníze při studiu a většina obchodníků na tom staví svůj byznys. Většinou nebývá těžké si nějakou brigádu najít i jako student z cizí země.

V některých zemích i samotné univerzity a kampusy nabízejí brigády pro své studenty a jejich hodinová mzda se může v západních zemích pohybovat až kolem 300 korun na hodinu.

━ nové příběhy

Striptýz Brno: Okuste vzrušující a nezapomenutelnou zábavu

Striptýz je jednou z nejstarších forem umění a už od starověku přitahuje pozornost lidí. Vystoupení kombinuje tanec, erotiku a krásné tělo. Získalo si značnou...

EnteroZOO: akutní pomoc při kožních onemocněních

Jakožto pečliví a zodpovědní majitelé jste si určitě zvykli reagovat na první náznaky jakékoliv vnitřní nemoci typu otravy nebo nachlazení u vašeho miláčka. Naopak...

Výměnu zámku vyřídíme v krátkém čase po celé Praze

Vykradli vám dům nebo byt nebo jen předcházíte nešťastným událostem, a proto jste se rozhodli vyměnit zámek u vstupních dveří za bezpečnější variantu? Výměna...

Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je porucha zažívacího systému, spojená s řadou příznaků.  Opakující se bolesti břicha, obecný pocit nepohodlí,zvláště v oblasti střev, změny vyprazdňování s častým...

5 tipů, jak získat bezpečnou půjčku

Peníze. Ať už s nimi děláte cokoliv, měli byste být obezřetní. To platí obzvlášť u půjčky. Ovlivňuje ji totiž mnoho věcí a pokud si je...
- Komerční sdělení -pr článek