Peníze. Ať už s nimi děláte cokoliv, měli byste být obezřetní. To platí obzvlášť u půjčky. Ovlivňuje ji totiž mnoho věcí a pokud si je nepohlídáte, může vám to způsobit spoustu nepříjemností. Přinášíme pár tipů, jak získat co nejbezpečnější půjčku.
1. Pohlídejte si poskytovatele
Základem bezpečné půjčky je důvěryhodný poskytovatel. Jako první si u něj tedy ověřte, zda vlastní licenci ČNB. Bez ní totiž půjčky poskytovat nesmí.
Velice dobrým ukazatelem dále může být také velikost společnosti a její klientely. Pokud najdete firmu, která již několik let funguje, roste a má dostatek zákazníků, razantně se vám sníží riziko půjčení si u nevhodného zdroje. Ale i u takové firmy si nejprve zjistěte potřebnou licenci.
2. Zjistěte si, co opravdu potřebujete
Krátkodobých půjček, jako je například půjčka online, je mnoho, a to i s různými modifikacemi. Může být tedy obtížné si mezi nimi vybrat.
Tento problém ale můžete vyřešit, pokud si vlastnosti půjček zjistíte před tím, než se půjdete dívat na konkrétní nabídky. Jakmile budete mít jasno, na co peníze potřebujete a v jaké výši, pak budete i schopni říct, jaký typ půjčky potřebujete.
Ve svém výběru budete následně jistější a nebudete zbytečně zmatkovat.
3. Různé smlouvy mají různé podmínky
Dva poskytovatelé mohou nabízet v zásadě stejný typ půjčky, ovšem konkrétní smlouvy se od sebe mohou lišit.
Pokud si najdete potenciálního poskytovatele, u kterého byste chtěli uzavřít smlouvu, řádně si ji prostudujte. Vždy se ujistěte, že rozumíte všemu, co je ve smlouvě řečeno. Jakmile totiž smlouvu podepíšete, musíte se podle ní řídit.
Dejte si pozor například na body ohledně pozdních či naopak předčasných splátek a případných poplatcích či sankcích.
4. Mějte dostatek peněz
Člověk si půjčuje právě proto, že mu chybí potřebné finance. Přesto se ale ujistěte, že budete mít každý měsíc dostatek peněz nejen na svůj každodenní život, ale i na splácení svého dluhu.
Základem bezpečného půjčování si je jistota, že se nedostanete do finančních potíží. Jestliže byste s tímto novým výdajem měli sotva vycházet, pak je lepší celou půjčku znovu zvážit a řádně promyslet.
5. Nečekejte, že se věci vyřeší samy
Jakmile si půjčíte, bude vaší hlavní prioritou zabránit vzniku jakýchkoliv problémů. Bohužel se to ale ne vždy podaří.
Jestliže se snad během splácení dostanete do situace, kdy například nebudete schopni splatit vaši splátku, společnost o tom informujte co nejdříve budete moct. Jestliže budete problém namísto ignorace řešit, mnohem raději vám poskytovatel vyjde vstříc.
https://vaio.cz/investovat-cas/
https://i40.cz/vyhody-spoluprace-s-reklamni-agenturou-aneb-jak-na-uspesnou-kampan/
https://magazinvyhoda.cz/jednorazove-nadobi-moderni-a-prakticke-reseni-pro-vase-pohosteni/